AWARDS
Banquet

Thespian of the Year: Ivy Shankle

Scholarship - Excellence in Drama: Gigi Panzarella

Scholarship - The Busby: Charlotte Estrin

Scholarship - Excellence in Tech: Vivian Albelda

 

Class Awards (voted on by class)

DRAMA 1, Period 3 AWARDS

Best Actor: Jonah Mirkovich

Best Actor: Jaxon Stroyke

Most Improved: Derick Sanchez & Joshua Truong

 

DRAMA 1, Period 4 AWARDS

Best Actor: Sam Probst

Best Actor: Aaron Henschel

Most Improved: Charlie Baboolal & Karyme Valeriano

 

DRAMA 2 AWARDS

Best Actor: Natalie Conner

Best Actor: Ava Ford

Most Improved: Claire Lemieux

 

ADVANCED DRAMA AWARDS

Best Actor: Ashley Calza

Best Actor: Madeline Fraenkel

Most Improved: Camille Simonetti

Most Inspirational: Grace Lu

 

TECH 1 AWARDS* 

Most Inspirational: Edward Dion, Dean Spurgeon

Most Improved: Madison Phan, Lenore Booth, Diana Cruz

Most Impact: Edward Dion, Madison Phan

 

ADVANCED TECH AWARDS* 

Most Inspirational: Vivian Albelda, Leona Pickard

Most Improved: Mia Ottinger, Sam Wilson

Most Impact: Vivian Albelda, Leona Pickard

 

GOLD AWARD

Taylor Bennett, Robby Fournell, Julia Holton, Will Janson, Frankie Kraus, 

Leona Pickard, Elsa Rochelson, Sam Wilson 

 

BLACK AWARD

Vivian Albelda

COMEDY SPORTZ

MVP: Dylan Kircher

Most Inspirational: Xavier Dargan

Most Improved: Brady Sheldon

Alice in Wonderland Awards

SCOUT - Lia Defonce-Martini

This award is presented to a cast member who exhibited exemplary preparation and focus.

HARD HAT - Luke Fraunces

This award is presented to a cast member who exemplified dedication, grit, and perseverance.

MOXIE - Lizzy Fleming

This award is presented to a cast member who embraces their opportunity, big or small.

SPARK - Matalee Brown

This award is presented to a cast member whose passion and effort inspired both their peers and the production as a whole.

SHINING STAR - Gigi Panzarella

This award is presented to a cast member for a standout performance. 

SPIKE - Ivy Shankle

This award is presented to a cast member who modeled the value of teamwork and collaboration. 

BEACON - Ashley Calza

This award is presented to a cast member who demonstrated excellence in leadership.

 

ENSEMBLE STANDOUT - Charlotte Estrin & Ella Mendelson

This award is presented to cast members who demonstrated focus, leadership, and commitment to their roles. 

PRODUCTION CREW SPOTLIGHT - Robby Fournell

This award is presented to the production and/or running crew member that went above and beyond the job description and exemplified excellence.

RUNNING CREW SPOTLIGHT - Frankie Kraus & Joshua Troung

This award is presented to the production and/or running crew member that went above and beyond the job description and exemplified excellence.

HARD HAT - Elsa Rochelson

This award is presented to a crew member who exemplified dedication, grit, and perseverance.

TECH DIRECTOR - Vivian Albelda

This award is presented to a crewmember who demonstrated leadership, preparation, and focus.

Beauty and the Beast Awards

SCOUT - Jack Searer

This award is presented to a cast member who exhibited exemplary preparation and focus.

HARD HAT - Dean Spurgeon

This award is presented to a cast member who exemplified dedication, grit, and perseverance.

MOXIE - Jordan Krinsky

This award is presented to a cast member who embraces their opportunity, big or small.

SPARK - Logan Rice

This award is presented to a cast member whose passion and effort inspired both their peers and the production as a whole.

SHINING STAR - Ashley Calza

This award is presented to a cast member for a standout performance. 

SPIKE - Grace Heroux & Lauren Kay

This award is presented to a cast member who modeled the value of teamwork and collaboration. 

BEACON - Xavier Dargan

This award is presented to a cast member who demonstrated excellence in leadership. 

ENSEMBLE STANDOUT - Madeline Fraenkel, Siena Frederick, Jonah Mirkovich, & Aashna Patel

This award is presented to cast members who demonstrated focus, leadership, and commitment to their roles. 

PRODUCTION CREW SPOTLIGHT - Leona Pickard

This award is presented to the production and/or running crew member that went above and beyond the job description and exemplified excellence.

RUNNING CREW SPOTLIGHT - Sarah Dobbins, Charlotte Estrin, Robby Fournell, Julia Holton, Frankie Kraus, Ella Mendelson, & Sam Wilson

This award is presented to the production and/or running crew member that went above and beyond the job description and exemplified excellence.

HARD HAT - Edward Dion & Mia Ottinger

This award is presented to a crew member who exemplified dedication, grit, and perseverance.

TECH DIRECTOR - Vivian Albelda

This award is presented to a crewmember who demonstrated leadership, preparation, and focus.